Najpiękniejsza część Łodzi

O walorach łódzkich kamienic, jako dzieł architektonicznych, decyduje przede wszystkim wystrój fasad, a najpiękniejsze z nich znajdują się właśnie w ścisłym centrum. Kamienica przy Operze to miejsce czarujące i przykuwające wzrok niewiarygodnymi detalami. Miejsce idealne dla osób ceniących bogactwo łódzkiej architektury, dystyngowane sąsiedztwo Teatru Wielkiego oraz znakomitych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Filharmonia Łódzka, tuż obok nowoczesny dworzec Łódź-Fabryczna, centrum biznesowe Brama Miasta, centrum kultury EC1, magiczny woonerf przy ul. Piramowicza wraz zabytkową zabudową kamieniczną ul. Piotrkowskiej - tworzą najpiękniejszą część Łodzi.
Kliknij na tytuł, aby wyświetlić szczegóły:

Kultura na wyciągnięcie ręki

Lokalizacja oddalona 8 minut od tętniącej życiem ul. Piotrkowskiej pozwoli cieszyć się bliskością różnorodnych punktów gastronomicznych, handlowych, usługowych a także cyklicznych wydarzeń kulturalnych.

150 m
Teatr Wielki w Łodzi
500 m
Filharmonia Łódzka
im. Artura Rubinsteina
500 m
EC1– centrum kulturalno-rozrywkowo-edukacyjne.
750 m
Teatr im. S. Jaracza

Business - Friendly

Inwestycja znajduje się na obszarze Nowego Centrum Łodzi, gdzie obecnie jest realizowanych kilka budynków biurowych, w których łącznie powstanie 20.000 nowych miejsc pracy; 550 m od Bramy Miasta - łódzkiego prestiżowego centrum biznesu, najnowocześniejszy dworzec kolejowy w Europie - Łódź Fabryczna - 5 minut spacerem, a najbliższy przystanek komunikacji miejskiej tuż obok budynku.

600 m
EC1– centrum kulturalno-rozrywkowo-edukacyjne.
1,1 km
Brama miasta

Łatwy dostęp do nauki

W najbliższej okolicy wydziały Uniwersytetu Łódzkiego: Ekonomiczno-Socjologiczny, Studiów Międzynarodowych, Filozoficzno-Historyczny, Nauk Geograficznych, Biologii i Ochrony Środowiska, Collegium Anatomicum, 900 m od Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

300 m
Uniwersytet Łódzki
1,1 km
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Prestiżowa lokalizacja w centrum Łodzi

Okazała kamienica przy ulicy Narutowicza 47 należała do przedsiębiorcy Jakuba Segałły, który w 1903 roku wybudował murowany parterowy, podpiwniczony dom wraz z oficynami. Jeszcze na początku XX wieku dynamicznie zabudowująca się ul. Narutowicza była odcinkiem o prestiżowym charakterze, tuż przy parku im. St. Moniuszki z prawosławną cerkwią św. Aleksandra Newskiego, w pobliżu dworca Łódź-Fabryczna. Ostateczny kształt budynku, wraz z zachwycającymi detalami i nadbudowaną w 1911 roku mansardą, nadał Gustaw Landau-Gutenteger - wybitny architekt Łodzi. Kamienica frontowa dwu- i półtraktowa, założona na planie zbliżonym do prostokąta, z dwoma nieznacznie wysuniętymi ryzalitami skrajnymi od strony ulicy i silnie zaznaczonym ryzalitem klatki schodowej od strony podwórza. Połączona przewiązkami z oficynami bocznymi. W parterze, w czwartej osi od lewej strony, sień prowadząca na klatkę schodową, w piątej – brama przelotowa. Kamienica utrzymana w stylistyce zmodernizowanego neoklasycyzmu z elementami secesji (budynek frontowy z oficynami bocznymi i oficyną poprzeczną) wpisana jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. Ponadto znajduje się na terenie strefy ochrony konserwatorskiej historycznego ukształtowania zabudowy śródmiejskiej ustalonej na mocy zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu licznych bogato zdobionych historycznych kamienic, przepięknie wpisuje się w najbardziej elitarną część Łodzi.

W najbliższej okolicy

Napisz do nas

Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza
lub zadzwoń na numer 42 307 pokaż numer 09 56


    Please prove you are human by selecting the car.

    pl_PLPolish
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram